top of page

Vai acu krēms patiešām ir nepieciešams?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, manuprāt, vispirms ir jāsaprot, vai āda ap acīm atšķiras no ādas citās sejas daļās un vai ādai ap acīm ir savas vajadzības, kas atšķiras no sejas ādas vajadzībām.

Āda ap acīm ir īpaša ar to, ka epiderma šajā zonā ir plānāka nekā jebkur citur uz sejas, šīs zonas dermā parasti ir daudz mazāk elastīna un kolagēna, praktiski nav tauku dziedzeru, bet asins un limfvadu tīkls ir ļoti attīstīts, un sejas izteiksmes šajā zonā darbojas ļoti aktīvi.

Tas bieži noved pie tā, ka āda ap acīm kopumā ir sausāka nekā pārējā sejā, šeit imitē grumbas parādās daudz agrāk, kā arī pietūkums vai tumši loki.

Tāpēc es kā kosmetologs uzskatu, ka vismaz vienam acu krēmam jābūt katras sievietes arsenālā.

Sejas krēms sastāvā var saturēt aktīvākas un agresīvākas sastāvdaļas, kas nav piemērotas lietošanai uz plakstiņu plānas ādas, piemēram, retinols vai skābes. Sejas krēmu tekstūras parasti ir arī nedaudz blīvākas, nekā nepieciešams apkārtējai zonai ap acīm, kas var izraisīt pietūkumu šajā jomā. Pilnīgi atsevišķs stāsts var būt acu jutības gadījumā,tad vienkārši ir nepieciešams izmantot īpašas zāles, kuras pārbauda oftalmologi.

Atsevišķi es vēlos uzsvērt faktu, ka krēms uz zonu ir jāuzklāj īpašā veidā - iesaku lietot ļoti nelielu daudzumu krēma, ko ar pirkstu spilventiņiem viegli iedauza apakšējā plakstiņa ādā līdz skropstu augšanas līnijai, un tikai tad to, kas paliek uz pirkstiem, plūstošām kustībām, uzklāj uz vietas zem uzacis, nepieskaroties kustīgā plakstiņa ☝ādai.


Mans kā kosmetologa profesionālais aicinājums ir sniegt jums iedarbīgus padomus skaistumkopšanā, lai esat skaistas katru dienu! Būšu priecīga saņemt jūsu jautājumus vai atsauksmes. 🙂

Recent Posts

See All
bottom of page